Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Aralık 2023 Cuma

Yumurtalarda 'sonsuz kimyasal' uyarısı

Hollanda'nın bazı bölgelerindeki yumurtaların yüzde 75'inde, sağlık riski taşıyan ve 'sonsuz kimyasal' denilen PFAS maddesi tespit edildi.

Yumurtalarda 'sonsuz kimyasal' uyarısı

Hollanda’da, Dordrecht, Papendrecht, Sliedrecht ve Molenlanden bölgelerinde toplanan yumurtaların yüzde 75’inde sonsuz kimyasal olarak bilinen PFAS maddesi tespit edildi. Perfloroalkil ve polifloroalkil maddeleri (PFAS) içeren yumurtaların haftada bir ya da iki kez tüketilmesinin sağlık açısından riskli olduğu duyuruldu. 

Araştırmayı yürüten Vrije Üniversitesi ve Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü bölgede özel olarak beslenen tavuklardan elde edilen yumurtaların tüketilmemesini tavsiye etti.

PFAS'ın karaciğer, kanser, bağışıklık sistemi hastalıklarına ve hamilelikte sorunlara neden olabileceği bildirildi.

Geri Dön 22 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN