Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Eylül 2023 Pazartesi

Yol kapatan 2 bin çevreci gözaltına alındı

Hollanda'nın Lahey şehrinde, fosil yakıt kullanımının sonlandırılmasını talep eden iklim aktivistleri A12 ana yolunun son kısmını kapattı. Bu eyleme polis tazyikli suyla müdahale ederek yaklaşık 2 bin kişiyi gözaltına aldı.

İklim aktivistlerinin Extinction Rebellion adlı çevreci grup tarafından organize edilen bu eylem, petrol, kömür ve gaz kullanımının durdurulmasını isteyen göstericilerin hükümetin fosil yakıt politikasını eleştirdiği bir protesto olarak gerçekleşti.

Göstericiler, A12 ana yolunun son kısmını kapatıp uzun süre boyunca yolda oturma eylemi yaptılar ve "Zaman doldu, fosil yakıt sübvansiyonlarını durdur" gibi mesajlar taşıdılar.

Çevreci aktivistler, fosil yakıt sübvansiyonlarının durdurulmasını talep etmek için bir yıldır devam eden bu tür eylemlerin artık sonuç vermesini ve hükümetin iklim krizini ciddiye almasını istiyorlar.

Polis, eylemin yapıldığı yeri "gösteriye yasak bölge" ilan etti ve yaklaşık 2 bin kişiyi gözaltına aldı. Extinction Rebellion grubuna göre, en az 2 bin kişi gözaltına alındı.

Extinction Rebellion, Lahey'deki A12 yolunun son kısmını daha önce 7 kez kapattı ve bu eylemler sırasında yaklaşık 1600 kişi gözaltına alındı. Bu protestolar, iklim değişikliği konusundaki taleplerini dile getirmeye devam etmek isteyen göstericilerin düzenlediği bir dizi eylemin bir parçasıydı.

Geri Dön 11 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN