Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Yoksul ve zenginin komşu olma ihtimali azalıyor

Hollanda'da yapılan son araştırma, sınıfsal ayrışmanın arttığına ve yoksullar ile zenginlerin komşu olma ihtimalinin azaldığına işaret etti.

Hollanda Sosyal Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı araştırma, gelir düzeyine bağlı olarak sınıfsal ayrışmanın arttığını ve ekonomik durum farklılıklarının insanların komşu olma olasılıklarını azalttığını gösterdi. Araştırmada, aynı ekonomik gruptan kişilerin benzer okullara gitme, aynı mahallelerde yaşama ve çoğunlukla kendi sosyal çevrelerinde arkadaşlık kurma eğiliminde olduğu belirlendi. Bu sosyo-ekonomik ayrışma son 10 yılda daha da derinleşti.

Ülkenin üst gelir grupları özellikle Eindhoven ve Kuzey Randstad'da, düşük gelir grupları ise Groningen'in doğusunda, Güney Randstad ve Zuid-Limburg gibi bölgelerde yoğunlaşmış durumda. Dar gelirlilerin ekonomik imkansızlıklar nedeniyle sosyal çevrelerinden çıkamadıkları ve alım güçlerinin düştüğü gözleniyor.

Yoksul mahallelerde yapılan röportajlar, hükûmetin sosyal konutları bulunan alanları iyileştirmek için yeterince çaba sarf etmediğini ortaya koyuyor. Enstitü, fırsat eşitsizliğinin artması ve toplumsal uyumun her geçen yıl daha da azalacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN