Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Yoksul mahallelerde akciğer kanseri daha yaygın

Hollanda’da yapılan araştırmaya göre farklı kanser türlerinin görülme sıklığı bölgeden bölgeye değişiyor. Örnekse akciğer kanseri, yoksul mahallelerde daha yaygın.

Hollanda Kanser Kayıt Kurumu’nun 2011-2020 yılları arasındaki verileri baz alınarak hazırlanan interaktif atlasa göre, akciğer kanseri, dar gelirli kentsel bölgelerde çok daha yaygın. Bu bölgelerde tespit edilen kanser vakalarının yüzde 80’i akciğer kanseri. Araştırmacılar, bunu şehir merkezlerinde yaşayan dar gelirlilerin yüksek stres seviyelerine, ve sigara içmenin kentsel bölgelerde daha normal bir alışkanlık olarak görülmesine bağlıyor. 

Kıyı bölgelerinde yaşayanlar arasında ise deri kanseri daha yaygın. Uzmanlar, düzenli olarak deniz tatiline giden ve güneşe maruz kalan vatandaşları mutlaka güneş kremi sürmeye çağırıyor. 

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN