Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Ekim 2023 Cuma

Yeni konut satışları yüzde 56,2 azaldı

Hollanda İstatistik Kurumu’nun (CBS) istatistiklerine göre Hollanda’da yeni konut satışları bu yılın ikinci çeyreğinde 2022’nin aynı dönemine kıyasla yüzde 56,2 azaldı.

Kurum, bu yıl nisan ayından haziran sonuna kadar sadece 3 bin 300 daire satıldığını, oranların 2015 yılından bu yana yaşanan en sert düşüşe işaret ettiğini bildirdi. CBS’nin açıklamasında, hızla artan inşaat maliyetleri nedeniyle birçok projenin ekonomik olarak uygulanabilir olmadığı ifade edildi.

Ayrıca satış fiyatlarının düşmesine rağmen konut kredisi faizlerinin yükselmesi nedeniyle emlak piyasasının durgunlaştığı belirtildi. Hollanda’da 2022 yılının ikinci çeyreğinde yeni bir evin maliyeti 514 bin avroyken, bu yıl ikinci çeyrekte 496 bin avroya kadar düştü.

İstatistiklere göre mevcut binaların satışlarında da benzer bir tablo gözlemlendi. İkinci çeyrekte, satış oranlarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,2 gerilediği belirtildi.

Geri Dön 06 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN