Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

Yeni kabine seçimden 7 ay sonra göreve başladı

Hollanda'da hükûmetin kurulabilmesinin ardından, seçimlerden yedi ay sonra, Dick Schoof liderliğindeki kabine göreve başladı.

Kral Willem-Alexander, Bakanları ve Devlet Sekreterlerini Huis ten Bosch Sarayı'nda yemin ettirdi. Yeni kabine üyeleri, sarayın basamaklarında toplu fotoğraf çektirdi. Kabine ekibi, PVV, VVD, NSC ve BBB’nin koalisyon anlaşmasını uygulamak için çalışmalara hemen başlayacak.

Kabinenin ulusal yönetim tecrübesi düşük

Yeni kabinede ulusal yönetim tecrübesi olan az kişi bulunuyor. Sadece VVD'li Mariëlle Paul ve BBB Başbakan Yardımcısı Mona Keijzer daha önce kabinede yer almıştı. Çoğu kabine üyesi siyasetten geliyor, oysa bakanların yarısının "dışarıdan" gelmesi planlanmıştı.

Rutte veda ediyor

Bugün, çeşitli bakanlıklardaki görevler yeni bakanlara devredilecek. Üç bakan, tamamen yeni bir bakanlığı yönetecek. En dikkat çekici devir, yeni Başbakan Dick Schoof'a Torentje'nin sembolik anahtarlarının verilmesi olacak. Görevdeki Başbakan Mark Rutte ise gerçekten veda edecek.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN