Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ağustos 2023 Pazartesi

Yapay zeka randevuya gelme ihtimalini ölçüyor

Hollanda'nın Rotterdam kentinde bulunan Erasmus Hastanesi, randevu iptallerinin önüne geçmek için yapay zeka kullanmaya başladı.

Birçok hastane, hastaların randevuya gelmemesi veya son dakikada iptal etmesi sorunuyla karşı karşıya. Bu da büyük bir maddi kayba yol açıyor. Söz konusu durumla mücadele için posta veya SMS yoluyla hatırlatmalar yapılıyor.

Şimdiyse yapay zeka ile hangi hastaların randevularını iptal etme ihtimalinin daha yüksek olduğu hesaplanmaya çalışılıyor.

Rotterdam’daki Erasmus Hastanesi, randevu iptalini önlemek için bu yapay zekayı kullanmaya başladı. Yapay zeka; hastanın yaşı, ev ile hastane arasındaki mesafe, daha önce randevuya gelmeme gibi 13 kriteri değerlendiriyor ve randevusunu kaçırma ihtimali en yüksek olan kişileri kontrol ediyor. Bunun sonucunda da, randevuya gelmeme ihtimali en yüksek olan hastalar bizzat telefonla aranıyor.

Yapay zeka kullanılmaya başladığından beri, hastanede randevusuna gelmeyenlerin sayısı yüzde 14,3 oranında azaldı. Yapay zeka kullanımıyla birlikte hem maliyetten tasarruf edilmesi hem de her yıl 6 bin kişiyi daha tedavi etmeleri bekleniyor.

Geri Dön 14 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN