Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Yapay et sofralara gelecek

Yapay et sofralara çok yakın. Hollanda'da yapılan çalışmalarda sona gelindi. Yakında deneklerle tadım aşamasına geçileceği duyuruldu.

Yapay et sofralara gelecek

Hollanda’da yapay etle ilgili çalışmalarda sona geliniyor. Konuyu araştıran komite, yapay etin gıda kurallarına uygun olduğunu belirterek, deneklerle tadım aşamasına geçilebileceğini duyurdu. İlk tadımlar, 3 ay içinde, restoran şefleri, gıda uzmanları ve bilim insanlarından oluşacak bir grup ile yapılması bekleniyor. Toksikolog, mikrobiyolog, doktor ve etik uzmanlardan oluşan bağımsız bir komite, süreci takip edecek. 

Yapay et nedir?

Yapay et, hayvanların kök hücrelerinden laboratuvar ortamında üretilen bir çeşit et. Söz konusu ürünler, biftek, tavuk, domuz ve balık eti olarak da üretilebiliyor. Yapay etin tadımına şu an için yalnızca Singapur, Amerika ve İsrail'de izin veriliyor.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN