Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

Wilders, kabine oluşturmak için göç uzmanlarından destek alıyor

Hollanda'da hükûmet krizi sürüyor. Aşırı sağcı Geert Wilders, kabine oluşturma çabalarında göç uzmanlarından destek alacak.

Hollanda’da 21 Kasım 2023’te yapılan genel seçimlerin üzerinden dört ay geçmesine rağmen hükûmet kurulamadı. Seçimlerde açık ara birinci gelen aşırı sağcı Geert Wilders, kabine kurma görüşmelerinin bir sonraki turuna liderlik etmek için göç ve sürdürülebilirlik alanında iki uzmanı aday gösterdi. Söz konusu adaylardan Richard van Zwol’un ülkedeki sağlık ve eğitim sistemini güvence altına almak için 2050 yılına kadar nüfusun ılımlı bir şekilde 20 milyona yaklaşması gerektiğini bildirmişti. 

Hollanda, kabine oluşum sürecinde en fazla oyu alan 4 parti (PVV, VVD, NSC ve BBB) göçe katı sınırlamalar getirmek istiyor, ancak iş gücü krizinin nasıl çözüleceği konusunda çözüm üretemiyorlar.

Ancak geçtiğimiz haftalarda, Hollanda’da çok sayıda büyük şirket, ağır vergi politikaları ve işçi göçünün kısıtlanması nedeniyle ülkeden ayrılmayı düşündüğünü duyurmuştu. İşveren Dernekleri VNO-NCW tarafından, De Telegraaf’a yapılan bir açıklamada, borsada işlem gören en az 10 büyük şirketin ülkeden ayrılmayı düşündüğü belirtilmişti.

Eğitim alanında ise İngilizce eğitim veren üniversitelerin, aşırı sağcı siyasetçiler tarafından şeytanlaştırıldığı, uluslararası öğrenci kabulünü kısıtlamaya yönelik politikalardan da endişe duyulduğu bildirilmişti.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN