Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ocak 2024 Salı

Wilders 5,5 yıl önce verdiği tasarıyı geri çekti

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, koalisyon görüşmeleri öncesi, 2018'de sunduğu aşırı sağcı yasa tasarısı önergesini geri çekti.

Yaklaşık 5,5 yıl önce sunulan yasa tasarısı, ülkedeki camilerin ve İslam okullarının kapanmasını ve Kur'an-ı Kerim ile burkanın yasaklanmasını içeriyordu. Wilders, çifte vatandaşlıklıların seçme ve seçilme hakkının kısıtlanması ile terör örgütü IŞİD üyelerinin 6 ay gözaltına alınabilmesini içeren diğer yasa tasarıları önergelerini de geri çekti.

Wilders'in çekilmesinin, yeni koalisyon hükûmetinin kurulması sürecinde diğer partilere bir mesaj olduğunu düşünülüyor. Siyasi çevrelerde, Wilders'in bu adımla uzlaşma isteğini gösterdiği, ancak hâlâ uzun bir yol olduğu değerlendiriliyor. Önceki görüşmelerde Wilders'in aşırı sağcı yasa tasarılarına tepki gösteren diğer partiler, bu tasarıların dini özgürlüklere aykırı olduğunu belirtmişti.

Koalisyon görüşmeleri, 21 Aralık'ta verilen iki haftalık kış arasından sonra bugün tekrar başlayacak. PVV, VVD, NSC ve BBB partilerinin liderleri ile temsilcileri, Hilversum'daki De Zwaluwenberg malikanesinde perşembe gününe kadar sürecek görüşmelerine başlayacaklar. Görüşmelerin, Hague'den ve basından biraz uzaklaşmak ve parti liderlerine sadece konuşma şansı tanımak amacıyla Hilversum malikanesinde gerçekleşeceği bildirildi.

Geri Dön 09 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN