Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Utrecht, uyuşturucu yasalarını sıkılaştırıyor

Utrecht belediyesi, kokain gibi ağır uyuşturucuların kamuya açık alanlarda kullanılmasını suç hâline getirecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Hollanda’nın birçok şehrinin aksine, Utrecht’te toplum içinde uyuşturucu kullanmak suç sayılmıyor. Yasa tasarısına göre, 1 Ağustos itibarıyla, kokain ve eroin gibi ağır uyuşturucuları toplum içinde kullanmak cezalandırılabilir bir suç olacak. Utrecht belediyesi, şimdiye kadar, bağımlıların uyuşturucu kullanmasını suç saymak yerine onlara ücretsiz tıbbi yardım sağlamayı seçmişti. 

Uyuşturucu bağlantılı suçlarda artış

Ancak yetkililere göre, şehirdeki uyuşturucu problemi çok yüksek seviyeye ulaştı. Uyuşturucu bağımlıları tarafından işlenen suçların sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre iki kattan fazla arttı. Uzmanlar, bunun sebebinin, başka şehirlerde yaşayan birçok bağımlının rahat kurallar nedeniyle Utrecht’e taşınması olduğu görüşünde. 

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN