Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2023 Cumartesi

Üniversitelerden İngilizce dersleri azaltma planına tepki

Hollanda’daki üniversiteler, öğretim üyeleri ve öğrenciler hükûmetin Hollanda eğitim kurumlarında İngilizce kullanımını azaltmak planlarına karşı çıktı.

Tepkilerde, bunun hem üniversitelerin prestijine hem de araştırma çalışmalarına zarar vereceği söylendi. 

Eğitim Bakanlığı, ülkeye üniversite okumaya gelen yabancı öğrenci sayısını kontrol altına almak, ve gelen öğrencilerin uzun vadede ülkede kalıp iş hayatına girmesini sağlamak için, lisans bölümlerinde İngilizce derslerin oranını üçte bir ile sınırlamayı planlıyor. 

Özellikle ağırlıklı olarak İngilizce eğitim veren Hollandalı üniversiteler, plana sertçe karşı çıktı. Üniversiteler, hali hazırda personel eksikliği sorunu varken Hollandaca eğitim verecek ek personel bulmanın zorluğuna dikkat çekti. 

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi yönetim kurulu başkanı Robert-Jan Smits, "Eğer amaç yabancı öğrenci sayısını azaltmaksa, bunu yapmanın tek yolu dildir. Ancak bunun büyük etkileri olacak" uyarısında bulundu. 

Geri Dön 24 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN