Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

Ukrayna’dan gelen üçüncü ülke vatandaşları ülkede kalabilecek

Hollanda'da Danıştay, Ukrayna'dan gelen ancak Ukraynalı olmayan mültecilerin de ülkede kalabileceğine hükmetti.

Hollanda hükûmeti, savaştan kaçarak Ukrayna’dan Hollanda’ya gelen, ancak Ukrayna vatandaşı olmayan mültecilerin, 4 Eylül’den itibaren Ukraynalı sığınmacılara ayrılan konaklama merkezlerinde kalamayacağını açıklamıştı. Danıştay, bu karara karşı çıktı.

Hükûmet, savaştan kaçarak Hollanda’ya gelen yaklaşık 10 bin Ukrayna vatandaşının ülkede koşulsuz şekilde kalmasına izin verirken, Ukrayna’dan gelen ancak üçüncü ülke vatandaşı olan yaklaşık 4 bin 500 mültecinin 4 Eylül’e kadar Hollanda’yı terk etmesini talep etmişti. 

Ancak Danıştay’ın hızlandırılmış kararı gereğince, bu kişilerin de Hollanda’da kalmaya devam edebileceğine hükmedildi. İltica Bakanı Eric van der Burg, bu kararın üzerine, Ukrayna’dan gelen ancak Ukrayna vatandaşı olmayan ilticacıların ‘şimdilik’ ülkede kalabileceğini açıkladı, ancak uzun vadede yeterli kalacak yer olmadığının altını çizdi. 

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN