Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Ukrayna’dan gelen mültecilere ‘eve dönün’ çağrısı

Hollanda hükûmeti, Ukrayna'dan gelen ancak Ukrayna vatandaşı olmayan mültecilere '2 bin avro verelim, eve dönün' dedi.

Hollanda hükûmeti, savaştan kaçarak Hollanda’ya gelen yaklaşık 10 bin Ukrayna vatandaşının ülkede koşulsuz şekilde kalmasına izin verirken, Ukrayna’dan gelen ancak üçüncü ülke vatandaşı olanlara ‘eve dönün’ çağrısında bulundu. 

Ukrayna’daki savaştan kaçan fakat Ukrayna vatandaşlığı bulunmayan yaklaşık 4 bin 500 üçüncü ülke vatandaşı, 4 Eylül’den itibaren, Ukraynalı sığınmacılara ayrılan konaklama merkezlerinde barınma hakkına sahip olmayacak.

Hükûmet, bu kişilere 2 bin avro karşılığında evlerine dönmelerini teklif etti. Dönmek istemeyenlerin, resmi olarak iltica başvurusunda bulunması gerekecek. 

Bu kişilerin büyük çoğunluğu, Hollanda’da yaşamaya devam etmek istiyor. Hükümetin de bu kararına karşı yasal işlem başlatmayı planlıyorlar. 

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN