Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Uçak biletleri beş yılda yüzde 84 zamlandı

Hollanda'dan kalkan uçak seferlerinin bilet fiyatları son beş yılda ortalama yüzde 84 oranında arttı.

Tatil planları yapan birçok kişi, yüksek bilet fiyatları nedeniyle uzun mesafelerde karayolunu tercih etmeye başladı. ING Bankası tarafından yapılan araştırmaya göre, Ocak 2019 ile Mayıs 2023 arasında bilet fiyatları yüzde 84 oranında artış gösterdi. Bu artış, Avrupa ortalamasının çok üzerinde olup, enflasyon oranının yaklaşık 4,5 katı.

Araştırmada, uçuş vergisinin 2021'de 7,95 avro iken, Haziran 2024’te 29,05 avroya yükseldiği belirtildi. ING havacılık analisti Rico Luman, Avrupa içi uçuşlar için bu artışın büyük olduğunu ve uçuş vergisinin daha da artmasının beklendiğini söyledi.

Bilet fiyatlarındaki artışın nedenleri arasında havacılık sektöründe yaşanan uçak, parça ve insan kaynağı eksiklikleri ile yüksek kerosen fiyatları bulunuyor. Uçuş talepleri ise neredeyse pandemi öncesi seviyelere geri döndü.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN