Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Tüp bebek merkezinde tekniker kendi spermini kullandı

Hollanda’nın Leiden kentinde bir tüp bebek merkezinde, kendi spermini kullanan bir klinik teknikerinin en az 11 kişinin babası olabilceği bildirildi.

Klinikte, 1979-1984 yılları arasında çalışan teknikerin, resmi donör olmamasına rağmen kendi spermini kullanarak çok sayıda kadının hamile kalmasını sağladığı ortaya çıktı. 

Olay geçtiğimiz yıl, söz konusu klinikte dünyaya gelen, aynı donörden olduğu için kardeş olması gereken iki kişinin dnalarının uyum sağlamamasıyla keşfedildi. Yapılan soruşturmalarda, tekniker, bazı tüp bebek denemelerinde kendi spermini kullandığını itiraf etti. Ancak kliniğin diğer çalışanları soruşturmaya katılmayı reddetti. 

1976 yılında kurulan klinik, 2008 yılında tüm haklarını IVF lisansı bulunan farklı bir markaya devretmişti. 

Hollanda’da geçtiğimiz yıllarda benzer bir skandal daha ortaya çıkarılmıştı. Jinekolog Jan Karbaat, 80’den fazla kadının kendi spermlerini kullanarak hamile kalmasını sağladığını itiraf etmişti.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN