Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Şubat 2023 Cumartesi

Toplu taşıma sendikalarından ’15 günlük grev’ uyarısı

Toplu taşıma sendikaları FNV ve CNV, toplu iş sözleşmesi müzakereleri sonuçsuz kalırsa 6 haftaya yayılan 15 günde grev yapacaklarını açıkladı.

Toplu taşıma çalışanlarını temsil eden FNV ve CNV sendikaları, işverenlerin toplu müzakerelerde daha iyi bir maaş teklifi sunmaması halinde, bölgesel toplu taşımada yeni grevler düzenleceğini açıkladı. Grevler, 6 haftalık bir sürece yayılan 15 tarihte düzenlenecek. 

FNV Lideri Marijn van der Gaag, ‘Sadece işverenler, yolcular için çok can sıkıcı olacak bu grevleri engelleyebilir. Ancak makul bir ücret ve daha iyi çalışma şartları taleplerimizi ısrarla reddediyorlar’ ifadelerini kullandı. 

CNV Lideri Hanane Chikhi ise, toplu taşıma çalışanları için bir iş gününün ‘Direksiyon başında hızlıca yemek yemek, molada aceleyle kahve almaya ve tuvalete gitmek’le geçtiğini ifade etti, ‘Ekmeğinizi bu şekilde kazanmak zorunda olmak çok sağlıksız bir durum’ açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 25 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN