Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Kasım 2022 Salı

“Tavan fiyat uygulaması zenginlere yarayacak” raporu

Hollanda’da yapılan araştırmaya göre, tavan fiyat uygulamasından en çok büyük evlerde oturan ve dolayısıyla daha fazla enerji kullanan zengin nüfus faydalanacak.

Hollanda hükûmeti, enerji krizi nedeniyle önümüzdeki seneden itibaren hanelerin elektrik ve doğal gaz faturalarında tavan fiyat uygulanacağını duyurmuştu. Hanelerin ortalama enerji kullanımının belirli bir kısmının savaş öncesi fiyattan faturalandırılacağı, bunun da hane başına ortalama 190 avro rahatlama sağlayacağı açıklanmıştı. 

Ancak, veri analizi şirketi Springco Urban Analytics tarafından yapılan araştırmaya göre, tavan fiyat uygulamasından en çok büyük evlerde oturan ve dolayısıyla daha fazla enerji kullanan zengin nüfus faydalanacak. Hesaplara göre, yüksek gelirli bir hane tavan fiyat uygulaması sayesinde aylık ortalama 246 avro kâr ederken, düşük gelirli haneler ortalama 167 avro kâr edecek. 

Tavan fiyat uygulaması yürürlüğe girse bile, yıllık geliri 20 bin avronun altında olan hanelerin yaklaşık yüzde 75’inin enerji yoksulluğu içinde yaşamaya devam edeceği, yani aylık gelirinin yüzde 10’undan fazlasını enerji faturalarına ayırmak zorunda kalacağı öngörülüyor. 

Geri Dön 15 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN