Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Süpermarket fiyatlarındaki artış sona eriyor

Hollanda'da süpermarketlerdeki fiyat artışı yavaşladı. Fiyatların artık istikrar sağladığı düşünülüyor.

Son araştırmalara göre, Hollanda’da süpermarket fiyatlarının hızla arttığı aylar geride kalmış gibi görünüyor. Temel gıdalar, geçtiğimiz iki yılda ortalama yüzde 30 zamlanmıştı. Ancak bu gıdalardaki fiyat artışı, geçtiğimiz aylarda yavaşlamaya başladı. 

"Kırılma noktasına gelmiş olabiliriz"

Piyasa araştırma şirketi GfK, 55 temel gıda ürününün fiyatlarındaki gelişmeleri karşılaştırdı. Enerji ve hammaddenin son aylarda ucuzlamaya başladığını belirten GfK yetkilisi Norman Buysse, "Artık kırılma noktasına gelmiş olabiliriz. Süpermarketlerde fiyatlar istikrar kazandı, hatta bazı durumlar hafif düşüşe geçti" ifadelerini kullandı. 

Artan fiyatlar alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi

Araştırmacılar, ayrıca, gıda fiyatlarındaki artışın Hollandalıların alışveriş alışkanlıklarının değişmesine yol açtığını tespit etti. Hollanda sakinleri, artık daha az süpermarket alışverişi yapıyor ve daha az gıda israf ediyor. Tüketiciler, israf riskini azaltmak için süpermarkete daha sık gidiyor ve en iyi markalardansa perakende zincirlerinin kendi markalarını tercih ediyor. 

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN