Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2023 Çarşamba

Süpermarket çalışanları grevde, birçok markette raflar boş

Hollandalı süpermarket zinciri Albert Hejin’de çalışan dağıtım görevlileri, ücret artışı ve daha iyi çalışma koşulları talebiyle grevde. Marketlerde raflar boş kaldı.

İşverenlerin yüzde 10 maaş artışı teklifini reddeden çalışanlar, greve devam edeceklerini açıkladı; market zincirinin birçok şubesinde raflar boşalmaya başladı. 

İşverenler, tüm çalışanlara önümüzdeki bir yıl içinde ortalama yüzde 10 maaş zammı tekliflerinin reddedilmesine 'çok şaşırdıklarını' aktardı. Maaşlara daha fazla zam yapmanın 'enflasyonu körükleyeceğini' ileri süren işverenler, bunun gıda fiyatlarına da yansıyacağını savundu.

Çalışanları temsil eden FNV sendikası ise, sadece maaş artışı değil, çalışma koşulları konusunda güvence de istediklerini dile getirdi. 

Dağıtım çalışanlarının grevi nedeniyle yaşanan arz probleminin, süpermarkette gıda fiyatlarını artırması bekleniyor. 

Geri Dön 03 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN