Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Nisan 2024 Salı

Sivil toplum örgütlerinden Hollanda’ya dava

Uluslararası Af Örgütü, Sığınmacı Hakları Derneği ve Çocuk Hakları Koruma Derneği, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında imzalanan sığınmacı anlaşması nedeniyle Hollanda’ya dava açtı.

Sivil toplum örgütleri, Hollanda'nın anlaşma imzalandığında AB başkanlığında olduğunu, bu nedenle sığınmacıların haklarının ihlâl edilmesinden sorumlu olduğunu bildirdi.

Türkiye ile imzalanan söz konusu anlaşma, Türkiye üzerinden Yunanistan’a yapılan kitlese göçün durdurulmasını temel alıyordu. Anlaşmada düzensiz olarak tanımlanan göçmenlerin, Yunanistan'a sığınma başvurusunda bulunmadıkları takdirde Türkiye'ye geri gönderilmeleri öngörülüyordu. 

Sivil toplum örgütleri, AB’nin anlaşmayı, Türkiye'nin sığınmacılar için güvenli bir ülke olmadığı ve Yunanistan'ın sığınma sisteminin işlemediği yönündeki uyarılarına rağmen imzaladığını savundu.

Uluslararası Af Örgütü Hollanda Direktörü Dagmar Oudshoorn, "Türkiye ile yapılan bu feci anlaşma sonucunda on binlerce sığınmacı, Yunan adalarındaki kamplarda ve kapalı kabul merkezlerinde korkunç koşullar altında mahsur kaldı" dedi.

Geri Dön 09 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN