Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

"Sığınmacılar, AB üyesi olmayan ülkelerde barınsın"

Hollanda ve bazı AB ülkeleri, sığınmacıların Türkiye, Arnavutluk gibi 'AB üyesi olmayan' ülkelerde barınması için ortak bildiri hazırlığında.

Hollanda ve diğer bazı Avrupa Birliği üye ülkeleri, Avrupa Parlamentosu’na, AB’ye sığınmacı olarak gelmek isteyenlerin, başvuru sürecinde Türkiye, Arnavutluk gibi üçüncü ülkelerde barınması için ortak bir bildiri hazırlıyor. NOS'un haberine göre, bu adımla, Balkan rotası üzerinden Avrupa’ya gelen mülteci sayısı da sınırlandırılması hedefleniyor.

Ortak bildiride, sığınmacıların Avrupa Birliği’ne iltica başvurusunda bulunabilecekleri ancak başvuru sonuçlanana kadar AB dışındaki ülkelerde kalmaları gerektiğinin altı çiziliyor.

Söz konusu fikrin tohumları ise Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’nın girişimiyle başlatıldı. Uzmanlar önerinin, İtalya’nın Kasım 2023’te Arnavutluk ile imzaladığı anlaşmanın bir benzeri olduğunu belirtti. AB üyesi olmayan Arnavutluk, denizde kurtarılan sığınmacıların bir kısmını, masrafları İtalya tarafından karşılanmak üzere, ülkede barındırıyor.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN