Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Kasım 2022 Çarşamba

Sendika enflasyon oranında zam istiyor

Hollanda’da enflasyon ekim ayında 0,2 puan azalarak yüzde 14,3’e düştü. En büyük işçi sendikası FNV ise bu oranda zam talep ediyor.

Hollanda’da eylül ayında yüzde 14,5 olarak açıklanan enflasyon, ekim ayında yüzde 14,3’e düştü. Enerji fiyatları geçen aya göre biraz düştü. Ancak gıda fiyatları artmaya devam ediyor, geçen senenin ekim ayına göre gıda ortalama yüzde 14 pahalandı.

Sendika enflasyon oranında zam istiyor

Ülkenin en büyük işçi sendikası FNV, çalışanların önümüzdeki sene en az yüzde 14.3 zam alması ve asgari ücretin saatlik 14 avroya çıkarılması talebinde bulundu. Bu zammın, işçilerin alım gücünü korumak için şart olduğunu vurgulayan sendika, şirketlerin geçen seneye göre karlarını ciddi ölçüde artırdığına dikkat çekti. 

Geri Dön 09 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN