Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2024 Cumartesi

Selefi gruplara karşı endişe

Hollanda'da bir öğretmenin gayrimüslimlere karşı nefret söyleminde bulunmasının ardından, selefi gruplara dair endişeler arttı.

Hollanda’da Veenendaal kentinde bir islam merkezinde görevli öğretmeninin derslerinde, gayrimüslimlere karşı nefret söyleminde bulunduğu tespit edildi. De Telegraph’ın haberine göre, Ar-Rahmah İslam Merkezi’nde görev yapan din bilgisi öğretmeninin, "İslamın ışığına inanmayanlara ancak nefret duyabiliriz. Gayrimüslimlerle dayanışmak bizim kitabımızda yok" açıklamasını yaptı.

Hollanda istihbarat servisi AIVD, söz konusu grupların yakından takip edildiğini belirterek, bu ideolojinin selefizmle ilişkili ve oldukça endişe verici olduğunu açıkladı. Radikal gruplar arasında Hollanda toplumuna karşı nefretin artığı da ifade edildi.

Söz konusu cami imamı, beş yaşından büyük müslüman çocuklara eğitim verilen bir merkezde, Yahudi ve eşcinsel karşıtı söylemlerde de bulunmuştu.

Geri Dön 13 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN