Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

"Seks işçileri evden de çalışabilsin" tartışması

Hollanda'da seks işçilerinin çalışma koşulları tartışma yarattı. Çoğu kent yönetimi, seks işçilerinin evden çalışmasına karşı çıktı.

Hollanda’da hükûmet ve belediyeler seks işçilerinin çalışma koşulları konusunda ikiye bölündü. Şehir yönetimlerinin çoğu seks işçilerinin evden çalışmasına şiddetle karşı çıkıyor. NOS’un haberine göre, 150’den fazla belediye, düzenleme yasalaşırsa, kayıt ve izin gibi zorunluluklardan dolayı kayıt dışı çalışmanın artacağını savunuyor.

Hollanda hükûmeti ise Seks İşçiliği Düzenleme Yasası üzerinde 15 yıldır çalışıyor. Yasa, prensip olarak seks işçilerinin güzellik uzmanları ve kuaförler gibi evden çalışmasına olanak tanıyor. Ancak seks işçilerinin izin başvurusunda bulunmaları ve 21 yaş sınırı da dahil olmak üzere çeşitli şartlara uymaları gerekiyor. Belediyeler, kişilerin, 21 yaşın üzerinde olduklarını belirlemek için seks işçileriyle görüşmek zorunda kalacak.

Seks işçileriyle yapılan röportajlarda ise belediyeye kayıt gibi yükümlülükler endişe uyandırıyor.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN