Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Seçim anketleri: Hristiyan Demokratlar ve Liberaller önde

Eski Hıristiyan Demokrat milletvekili Pieter Omtzigt tarafından kurulan yeni parti NSC ve Dilan Yeşilgöz liderliğindeki sağ görüşlü liberal VVD, 22 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde birincilik için yarışıyor. 

Ipsos tarafından eylül başında yapılan ankete göre, daha iki hafta önce kurulan, hristiyan demokrat ve merkez sağ görüşlü NSC, Hollanda parlamentosunun 150 koltuğundan 27’sini alarak seçimden birinci çıkacak gibi görünüyor. Mevcut Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz’ün liderliğini devraldığı liberal VVD partisi ise 26 koltukla NSC’nin hemen arkasında ikinci sırada. 

Ankete göre, Yeşil Sol ve İşçi Partisi’nden oluşan sol koalisyonun oy kaybederek parlamentoda 20 koltuğa gerilemesi bekleniyor. Geert Wilders liderliğindeki aşırı sağcı PVV’nin ise 15 koltuk kazanacağı öngörülüyor. 

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN