Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Savcılık, cinsel ilişki sırasında prezervatifin gizlice çıkarılmasını tecavüz saydı

Hollanda’da Savcılık, cinsel ilişki sırasında prezervatifin gizlice çıkarılmasını tecavüz olarak kabul ederek, iki ayrı davada sanıklara 1’er yıl hapis cezası verilmesini ve davacılara manevi tazminat ödenmesini talep etti. 

Ülkede iki kişi, iki ayrı vakada cinsel ilişki sırasında prezervatifi gizlice çıkardıkları için yargılanıyor. Bu, Almanya, İsviçre, İngiltere gibi birçok ülkede tecavüz kabul edilip suç sayılsa da Hollanda’da bu konuyla ilgili kesin bir yasa bulunmuyor. Kamu Savcısı, ‘Bunun tecavüz veya zorlama olup olmadığına karar vermek mahkemeye kalmış’ ifadelerini kullanarak, mahkemenin sanıklar için hapis cezasına hükmetmesi çağrısında bulundu. Ceza hukukçusu Richard Korver de, ANP’ye verdiği demeçte, ‘Prezervatifin gizlice çıkarılması cinsel şiddettir’ yorumunda bulundu.

"Hukukun üstünlüğü, kadın haklarında geride kalıyor"

Mağdur kadınlardan biri, "Hukukun üstünlüğü, kadın hakları konusunda utanç verici bir şekilde geride kalıyor" ifadelerini kullandı. Kadına hak veren Savcı, bu konunun daha çok üzerine gitmeyi hedeflendiğini belirtti. Davalarla ilgili nihai karar 14 Mart’ta belli olacak. 

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN