Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Sahte sağlık çalışanı sayısı iki katına çıktı: Buzdağının görünen yüzü olabilir

Hollanda'da, sahte diploma veya mesleki uygulama sertifikasıyla çalıştığı tespit edilen sağlık çalışanı sayısının 2022'de iki katından fazla arttığı bildirildi. Sayıların gerçeği yansıtmayabileceği, bunun buzdağının görünen kısmı olabileceği endişesi hâkim.

Sağlık ve Gençlik Bakım Müfettişliğinden (IGJ) yapılan açıklamada, 2022'de 95 sağlık çalışanının sahte diploma veya mesleki uygulama sertifikasıyla çalıştığının tespit edildi belirtildi. Buna ek olarak 11 sağlık çalışanının sabıka kaydında (VOG) usulsüzlük yaptığı belirlendi.

Sahte diploma ya da sertifikayla sağlık sektöründe çalıştığı tespit edilen kişi sayısının 2020'de 20'nin altında, 2021'de 40'ın altında olduğu kaydedilen açıklamada, bu sayının 2022'de iki katından fazla arttığı ifade edildi.

Sağlık sektöründeki işverenlerin, çalışanlarının diploma ve belgelerini daha iyi incelemeleri gerektiği kaydedilen açıklamada, söz konusu sayıların gerçeği ne kadar yansıttığının bilinmediğine ve bunun 'buzdağının görünün yüzü' olabileceğine işaret edildi.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN