Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2023 Salı

Sağlık Bakanlığı, 'Long Covid' araştırmalarına 32 milyon avro ayıracak

Hollanda’nın Sağlık Bakanı Ernst Kuipers, ‘Long Covid’ semptomları ve bu semptomların tedavisine ilişkin araştırmalara 32 milyon avro ek bütçe ayrılacağını duyurdu. Bakan, Long Covid hakkında hâlen çok az bilgi olduğunu dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı, 'Long Covid' araştırmalarına 32 milyon avro ayıracak

Kuipers, 2023 ila 2026 yılları için ayrılan finansmanın, hastalara ve sağlık çalışanlarına etkili tedavinin mümkün olan en kısa sürede ulaşmasını sağlayacak bir araştırma programında kullanılacağını belirtti.

‘Long Covid’, koronavirüs enfeksiyonu geçirip iyileştikten sonra, virüsün bazı semptomlarının aylarca, hatta yıllarca devam etmesi anlamına geliyor.

Kalp çarpıntısı, aşırı bitkinlik, anksiyete ve depresyon gibi bu semptomlar, hastaların hayatını oldukça kısıtlayabiliyor. 2023 Mart ayında yayımlanan bir araştırma, Long Covid nedeniyle işten izin alanların yarısından fazlasının, iki yıl geçmesine rağmen halen işe geri dönemeyecek durumda olduğunu ortaya koymuştu.

Geri Dön 06 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN