Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Sağ koalisyonun başbakan adayı belli oldu

Hollanda'da 6 ay süren görüşmeler sonunda, koalisyon ortakları eski Hollanda İstihbarat Teşkilatı Başkanı Dick Schoof’u başbakan adayı olarak açıkladı.

Hollanda’da altı ay süren koalisyon görüşmelerinde sona gelindi. Sağ ve aşırı sağ partiler, başbakanlık için eski Hollanda İstihbarat Teşkilatı Başkanı Dick Schoof üzerinde uzlaştı. Koalisyon ortakları, Schoof’u başbakan adayı olarak açıkladı.

Güvenlik ve mülteci krizi konularında yetkin bir isim olarak görülen Schoof, 2000 yılında hazırlanan Yabancılar Yasası’nın mimarlarından biri. İstihbarat Başkanlığı döneminde sosyal medyada sahte hesaplar aracılığıyla yüzlerce siyasetçi, dini lider ve aktivistin takip edildiği ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda İşçi Partisi üyesi olan Schoof, siyasi çevrelerde sosyal demokrat duruşuyla tanınıyor.

Mark Rutte başbakanlığındaki hükûmet, göç politikası konusundaki anlaşmazlık nedeniyle Temmuz 2023’te düşmüştü. Ekim 2023’te yapılan erken seçimleri ise aşırı sağcı Özgürlük Partisi açık ara farkla kazandı. Partinin lideri Geert Wilders, tek başına hükûmet kurma şansı bulamayınca meclisteki üç sağ parti ile koalisyon arayışına girdi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN