Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Kasım 2022 Perşembe

Rutte: Rusya Ukrayna’yı işgal etmese Polonya’ya füze düşmezdi

Polonya’ya düşen ve iki kişinin öldüğü füze sonrası tartışma büyüyor. Hollanda Başbakanı Mark Rutte de açıklama yaptı. Rutte, "Rusya, Ukrayna’ya saldırmamış olsa Polonya’daki füze saldırısı meydana gelmezdi" dedi.

Salı akşamı Polonya’ya iki füze isabet etti. İki kişi hayatını kaybetti. NATO’dan yapılan açıklamada patlamanın muhtemelen Ukrayna hava sisteminden kaynaklandığı belirtildi. Polanya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da açıklamasında hiçbir şey bunun Polonya'ya yönelik kasıtlı bir saldırı olduğunu göstermeyeceğini söyledi.

Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise saldırının kendi hava savunma sistemlerinden kaynaklanmadığı görüşünde. Konuyla ilgili henüz kesin bir kanıt bulunamasa da Rusya saldırıyla ilgili suçlamayı reddetti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise yaptığı açıklamada “Füzeyi ateşleyen kim olursa olsun Rusya, Ukrayna’ya saldırmamış olsa Polonya’daki füze saldırısı meydana gelmezdi” ifadelerini kullandı. Rutte, Rus saldırılarına karşı Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Geri Dön 17 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN