Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2023 Perşembe

RAI Amsterdam, seçimlerin ikinci turunda oy kullanma merkezi olmayacak

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, Türkiye seçimlerinin birinci turunda sandık kurulan, ve oy verme işlemleri sırasında 300’ü aşkın kişinin dahil olduğu büyük bir kavgaya sahne olan RAI Fuar ve Kongre Merkezi’nde, seçimlerin ikinci turunda sandık kurulmayacağı açıklandı. 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin birinci turu için yapılan oy verme işlemleri sırasında farklı siyasi partilerin temsilcileri arasında çıkan kavgada en az üç kişi yaralanmış, Amsterdam polisi olağanüstü hal (OHAL) ilan etmişti. 

İkinci turda Amsterdam’daki Türk seçmenler için sandıklar, RAI Fuar ve Kongre Merkezi yerine Rhone Kongre Merkezi’nde kurulacak. Merkezin sahibi, oy verme işlemleri sırasında çıkabilecek çatışmalara karşı ek güvenlik görevlilerinin devreye sokulacağını açıkladı. 

Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşları, Amsterdam dışında Lahey, Deventer ve Eindhoven’da, konsoloslukların belirlediği adreslerde ikinci tur için oy kullanabilecek. 

Geri Dön 18 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN