Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2024 Pazartesi

PostNL dağıtımcılara az ödeme yaptığı iddiasıyla yeniden yargılanacak

Kargo dağıtım şirketi PostNL, bağımsız kargo dağıtımcılarına az ödeme yaptığı şikâyetiyle yeniden mahkemeye çıkacak. 

PostNL dağıtımcılara az ödeme yaptığı iddiasıyla yeniden yargılanacak

Şikâyet, Kargo Dağıtım Çıkar Derneği (BVPD) tarafından yapıldı. Dernek, PostNL'nin bağımsız dağıtımcılarına aynı ücretle daha fazla iş yüklediğini iddia ediyor.

Dava, BVPD Başkanı Ruud Wassenaar'ı da kapsıyor. Wassenaar, 15 yıl boyunca PostNL için çalıştı ve bu süre zarfında teslim edilmesi gereken paket sayısının 60 binden 340 bine çıktığını belirtti. Ancak düşük ücretler nedeniyle maluliyet sigortası veya emeklilik primi ödeyemediğini söyledi.

Mahkeme, Aralık 2022'de davayı PostNL lehine sonuçlandırdı. Mahkeme, Wassenaar'ın düşük ücretler nedeniyle işinin tehlikede olduğunu PostNL'ye net bir şekilde bildirdiğine dair yeterli kanıt bulunmadığını belirtti. BVPD bu karara itiraz etti.

Dernek, Belçika'da PostNL aleyhine açılan ve işçi hakları ihlalleri nedeniyle 24 milyon avro ceza talep edilen davadan cesaret aldığını ifade etti. BVPD avukatı Danny Snijders, Belçika'daki durumun Hollanda'daki dava ile neredeyse aynı olduğunu söyledi. Snijders, hakimin basit bir soruya cevap vermesi gerektiğini belirtti ve "PostNL'nin taşeronları üzerindeki muazzam güç pozisyonuna dayanan bir sömürü sisteminin Hollanda'da yeri var mı?" diye konuştu.

Geri Dön 27 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN