Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Polis 100'den fazla çevreciyi gözaltına aldı

Başkent Amsterdam'da çevreciler A10 otoyolunu kapattı. Eyleme müdahale eden polis, 100'den fazla göstericiyi gözaltına aldı.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da, çevreci aktivist grup Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) üyeleri, fosil yakıtların kullanımına karşı çıkmak amacıyla A10 otoyolunu trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, şehrin girişindeki A10 otoyolunun son kısmında yapıldı ve bağlantı yollarında trafik aksamalarına neden oldu. Aktivistler, Hollanda'nın fosil yakıt kullanımını azaltmada yetersiz kalmasını ve bankaların bu tür enerji kaynaklarına finansman sağlamaya devam etmesini protesto etti.

Eylemler Kral Günü'nde yapıldı

Eylem, Hollanda'da kutlanan "Kral Günü" ve Kral Alexander'ın tahtta 11'inci yıl dönümüne denk geldi. Bu, yılın en yoğun günlerinden biri olarak kabul ediliyor. Polis, göstericilere otoyolu terk etmeleri yönünde çağrıda bulundu, ancak çoğunluk eyleme devam ettiği için gözaltına alınmalar başladı. Göstericilerden biri, ING bankasının sembolü olan bir aslan kostümü giyerek kendini yola yapıştırdı ve polis, onu yerinden çıkarmakta zorlandı.

100'den fazla gösterici gözaltına alındı

Polis, göstericilere ait sekiz aracın otoyolu iki noktada kapatarak trafiği durdurduğunu ve ardından yüzlerce aktivistin yola girdiğini belirtti. Toplamda 100'den fazla kişi gözaltına alındı ve yolu kapatan araçlara el konuldu. Polis, bu eylemin Amsterdam polisi için yılın en yoğun günlerinden birinde gerçekleştiğini ve şehir merkezindeki diğer polis kaynaklarının bu nedenle azaldığını ifade etti.

Ayrıca, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, aynı günün erken saatlerinde yaklaşık 30 Filistin destekçisi göstericinin Amsterdam Merkez İstasyonu'ndaki Piet Heinkade yolunu kapattığı görüldü. Bu grup, polis olay yerine varınca gösteriyi sonlandırdı.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN