Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2024 Cumartesi

Parvovirüs uyarısı: Yetişkinlere de bulaşmaya başladı

Hollanda'da Beşinci Hastalık olarak bilinen parvovirüs B19 vakalarının son 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştığı belirtildi. 

Parvovirüs uyarısı: Yetişkinlere de bulaşmaya başladı

Hollanda'da Leiden Üniversitesi Hastanesi tarafından yayımlanan bir uyarıda, halk arasında Beşinci Hastalık olarak bilinen parvovirüs B19 vakalarının son 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştığı belirtildi. Genellikle çocuklarda görülen bu virüsün, son dönemde yetişkinlere de bulaştığı ve özellikle hamile kadınlar için ciddi risk oluşturduğu ifade edildi. Virüsün anne karnında fetüse bulaşması durumunda erken doğum ve ölüme neden olabileceği vurgulandı. Bu yılın ilk altı ayında 13'ten fazla hamile kadının virüsle enfekte olduğu, geçtiğimiz yıllarda ise bu sayının yılda bir veya iki düzeyinde olduğu bildirildi. Enfekte olan yetişkinlerin hastanelere yoğun eklem ağrısı şikayetiyle başvurduğu açıklandı.

Parvovirüs B19, tükürük, solunum damlacıkları ve kan yoluyla bulaşıyor. Hamilelik sırasında ise anneden bebeğe geçebiliyor. Virüs, kronik hastalığı olmayan kişilerde hafif seyirli olmasına rağmen, bağışıklığı düşük bireylerde sinirleri, eklemleri veya kan sistemini etkileyen ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Geri Dön 15 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN