Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2024 Cumartesi

Pandemiden sonra yürüyüş yeniden moda oldu

Hollanda İstatistik Ofisi'nin (CBS) verilerine göre, geçen yıl Hollanda’da yaşayan bir kişi haftada ortalama 8 kilometre yürüdü. Toplamda ise 6,9 milyar kilometre yol kat edildi.

Bu mesafenin büyük bir kısmı eğlence amaçlı veya köpek gezdirirken yüründü. Ayrıca, Hollandalılar alışverişe giderken veya arkadaşlarıyla buluşurken de sıkça yürümeyi tercih etti.

Pandemiden önce ortalama bir Hollandalı haftada yaklaşık 6 kilometre yürüyordu. Fizyoloji profesörü Maria Hopman, pandeminin yürüyüşün popülaritesinin artmasında büyük rol oynadığını belirtti. Hopman, NOS Radio 1 Journal’a yaptığı açıklamada, “Yürüyüşün imajı eskiden çok da havalı değildi, ancak pandemiden sonra bu tamamen değişti. Evrimsel olarak saatlerce yürümeye uygunuz” dedi.

Eskiden günde 10 bin adım atılması tavsiye edilirken, güncel çalışmalara göre günde 7 bin veya 8 bin adımın sağlık açısından yeterli olduğu belirtiliyor.

Geri Dön 06 Temmuz 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN