Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Ölüm oranı pandemi öncesinin üzerinde

Hollanda'da ölüm oranları, korona pandemisi öncesi yıllardan daha yüksek bir seviyede devam ediyor.

Hollanda İstatistik Ofisi'nin (CBS) raporuna göre; bu yılın üçüncü çeyreğinde, beklenenden 1.800 kişi daha fazla öldü. Yani ölüm oranlarında yüzde 5'lik bir artış yaşandı.

3 Temmuz ile 1 Ekim dönemi boyunca, haftada ortalama olarak beklenen ölüm oranının 150 kişi üzerinde olduğu görüldü. Artan ölüm oranı özellikle yaşlılar ve uzun süreli bakım alanlar arasında, yani huzurevi ve engellilerin yaşadığı yerlerde daha yüksek. CBS, bu demografideki ölüm sayısının beklenen ölüm oranının yüzde 11 üzerinde olduğunu bildirdi.

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana, Hollanda'da her yıl önceki yıllara göre binlerce kişi daha fazla öldü. Korona salgınının bu artışta önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. CBS, bu yılın başlarında pandemi nedeniyle meydana gelen ölümlerin diğer sebeplerden kaynaklanan ölüm sayısını aştığını bildirdi.

Ne var ki ölümler tamamen koronavirüs hastalığıyla bağlantılı değil. Pandemi sırasında birçok sağlık hizmeti ertelendi ve birçok kişi olağandan daha geç doktora gitti. Bunun da ölüm oranlarının artmasında önemli bir etken olduğu düşünülüyor.

Öte yandan sıcak hava dalgaları da yüksek ölüm oranlarına neden oluyor.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN