Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ocak 2024 Çarşamba

Okullarda ayrımcılığı araştıracak kurum yok

Hollanda'da yapılan araştırma, öğretmenleri tarafından ayrımcılığa uğrayan göçmen çocukların şikâyetlerini araştıracak bir kurum bulunmadığını ortaya koydu.

Hollanda’da Kapsayıcı Toplum için Bilgi Platformu tarafından yapılan bir araştırma, ortaokullarda, öğretmenleri tarafından ayrımcılığa uğrayan göçmen kökenli öğrencilerin şikâyetlerini araştıracak, bağlayıcı bir görüş verebilecek, bağımsız bir kurum olmadığını ortaya koydu.

Araştırmada, örnekse, bir üst okullara gönderilen tavsiye mektupları veya ders notları konusunda ayrımcılığa uğrayan göçmen kökenli öğrencilerin şikâyette bulunabilecekleri objektif görüş bildirecek bir platform olmadığı vurgulandı. NU.NL gazetesinin haberine göre; ebeveynlerin konuya ilişkin Eğitim Uyuşmazlıkları Vakfı, Çocuk Ombudsmanı gibi kurumlara başvuruda bulunabileceği ancak okulların tavsiye mektupları konusunda bağımsız oldukları belirtildi.

Araştırmalara göre, Hollanda’da her 3 okuldan 1'i, tavsiye mektuplarına ilişkin ayrımcılık şikâyetinde, konuyu araştırmak yerine, aileleri tavsiyenin doğru olduğuna ikna etmeye çalışıyor.

Geri Dön 17 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN