Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Ağustos 2023 Salı

Okullar öğretmen açığı tartışmalarıyla açıldı

Hollanda'da dün başlayan eğitim-öğretim yılı, beraberinde öğretmen açığı tartışmalarını da getirdi.

Hollanda'da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı dün itibariyle başladı. Ülkenin orta kesiminde bulunan ilk dereceli okullarda ders zili erken saatlerde çalarken, öğretmen açığı sorunu ise hala çözüme kavuşturulmuş değil.

Lahey ve Rotterdam gibi şehirleri içeren ülkenin orta bölgesinde yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte, ilk ve orta dereceli okullarda yeni eğitim dönemi başladı. Ancak bu yeni dönem, öğretmen açığı konusundaki endişeleri de beraberinde getirdi.

Öğretmen bulma platformu Meesterbaan'ın verilerine göre, ülkenin orta bölgesindeki okullarda şu anda çevrimiçi olarak 3 bin 400'den fazla personel açığı olduğu gözleniyor, ve bu boş pozisyonların büyük bir kısmı orta dereceli eğitim-öğretim seviyesine ait.

Meesterbaan'dan Danny Smulders, "Her yıl daha fazla boş pozisyonun ilan edilmesine şaşırıyoruz. Bu yılın ilk altı ayında 35 binden fazla arayış gerçekleşti. Geçen yıl ise bu sayı 30 binin biraz altındaydı" dedi. Bu durum, ülkede öğretmen açığı sorununun her geçen gün daha da büyüdüğünü gösteriyor. Ancak bu sorunun nasıl çözüleceği henüz belirsizliğini koruyor.

Geri Dön 22 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN