Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
29 Ağustos 2023 Salı

Öğretmen sendikası: Dokuz çocuktan birinin öğretmeni olmayacak

Öğretmen sendikası AOb, öğretmen açığı nedeniyle yeni eğitim yılında her 9 çocuktan 1’inin öğretmeni olmayacağını belirterek hükûmete öğretmen maaşlarını artırma çağrısında bulundu.

Hollanda’da okullar, boş kontenjanları doldurmak için sınıfları birleştirmek, haftada dört gün okul düzenine geçmek, ve daha az kalifiye öğretmen çalıştırmak gibi birçok önlemi değerlendiriyor. Ancak sendika sözcüsü Floor de Booys, öğretmen açığının bu önlemlerle kapatılmayacağını söyleyerek, uzun vadeli çözümlere ihtiyaç olduğunu vurguladı ve öğretmen maaşlarının yükseltilmesi talebinde bulundu. 

Şu anda Hollanda ilkokullarında toplam 13 bin kişilik öğretmen açığı bulunuyor. Sendika, hükûmetin bu sorunla mücadele etmek için daha fazla çaba göstermemesi durumunda eğitim kalitesinin düşeceği konusunda uyarıyor. 

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN