Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Müslümanların ve İslami kurumların gizlice araştırıldığı ortaya çıktı

Hollanda'da Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı, bakanlığın geçmiş yıllarda Müslümanları ve İslami kurumları gizlice takip ettiğini açıkladı.

Hollanda’da Müslümanların ve İslami kurumların gizlice takip edildiği ve araştırıldığı ortaya çıktı. Hollanda Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Karien van Gennip, Temsilciler Meclisine yazdığı mektupta, Bakanlığın geçmiş yıllarda, habersiz bir şekilde, Müslüman toplumunundan önde gelen kişileri ve oluşumları takip ettiğini açıkladı.

Hollandalı Bakan, yapılan araştırmalarda dışarıdan uzmanların da görevlendirildiğini, bazı dosyalara kişisel verilerin işlendiğini bildirdi. Van Gennip, yaşanan skandaldan büyük üzüntü duyduğunu, Hollanda’nın gelecek için bundan bir ders çıkarması gerektiğini ifade etti. Bakan, “Hukuki bir dayanak ve haklı bir gerekçe olmadan yapılan araştırmaları şiddetle reddediyorum” diye konuştu. Hukuka aykırı olarak edinilen söz konusu veriler 1 Nisan 2024 itibarıyla imha edileceği, konuya ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşların bizzat kuruma başvurada bulunması gerektiği duyuruldu. 

Hollanda'da geçen yıl, bazı belediyelerin, özel şirketler aracılığıyla camileri ve Müslümanlara ait kurumları usulsüz ve gizli bir şekilde araştırdığı ortaya çıkmıştı.  Özellikle imam ve yöneticilerin geçmişleri ve çalışmaları gizli bilgi olarak raporlanmıştı. 

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN