Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2023 Cuma

Müdahale edilmezse çocukların yüzde 7'si yoksulluğa düşecek

Hollanda'da, eğer ek önlem alınmazsa çocukların yüzde 7'sinin önümüzdeki yıl yoksulluğa düşeceği öngörülüyor.

Hükümet Bütçe Günü'nde zor durumdaki hanelerin faturalarını ödemelerine yardımcı olacak herhangi bir önlem açıklamazsa yoksulluk hızla artacak. Merkezi Planlama Ofisi'ne (CPB) göre, toplam nüfusun yaklaşık yüzde 5,7'si ve çocukların yüzde 7'si, ek politikalar olmaksızın gelecek yıl yoksulluğa düşecek. Bunun başlıca nedeni, mevcut destek programlarının çoğunun 1 Ocak 2024'te sona erecek olması.

Planlama ofisi, ekonomik tahmininde "Yoksulluk orta vadede de bir miktar artmaya devam edecek" dedi. Yapılan açıklamada, "Bununla mücadele etmek için yapısal politikalara ihtiyaç var" ifadeleri kullanıldı.

Hükûmetin bu önlemler için harcamaları kısarak ya da vergileri artırarak para bulması gerektiği ifade ediliyor. CPB, zaten büyümekte olan ulusal borcun daha da artmasına izin vererek yoksulluk politikası için para bulmanın akıllıca olmadığını söyledi.

Geri Dön 18 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN