Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Eylül 2022 Cumartesi

Mortgage borçları 800 milyar avroyu aştı

Hollanda’da mortgage (ipotek) borçları ilk kez 800 milyar avroyu aştı. Hollanda İstatistik Ofisi (CBS) verilerine göre toplam borç 804 milyar avro.

Ülkede yılın ilk çeyreğine nazaran toplam mortgage borcu 10,6 milyar avro arttı. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan konut piyasası uzmanı Peter Boelhouwer, 2011-2019 yılları arasında toplam mortgage borcunun her yıl 10-15 milyar avro arttığına dikkat çekti ve "Şimdi bu artış neredeyse 3 ayda bir oluyor. Konut fiyatlarında muazzam bir artış var. Bu da insanları daha yüksek miktarda borç almaya zorluyor" diye konuştu.

CBS ise mortgage borçlarındaki yükselişin Hollanda ekonomisinin büyümesinden daha düşük olduğunu işaret etti. Mortgage borçlarına rağmen Hollandalıların reel geliri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında arttı.

Geri Dön 24 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN