Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

Milletvekilleri ve STK'lerden kadın cinayetlerine karşı harekete geçme çağrısı

Hollanda’da kadın hakları için mücadele eden sivil toplum kuruluşları, 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle hükümeti kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini engellemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı.

STK’lerin çağrısına, D66, GroenLinks, ve ChristenUnie partilerinden milletvekilleri de destek verdi. Tahmini verilere göre, Hollanda’da her 8 günde 1 bir kadın cinayete kurban gidiyor. Katil, neredeyse her zaman kadının partneri veya eski partneri oluyor.

Kadın hakları organizasyonları, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları’na, kadın cinayetleriyle mücadele için beş maddeli bir eylem planı sundu. Öncelikle şiddete uğrayan kadınların bunu korkmadan yetkililere ihbar edebilmesinin güvence altına alınması gerektiğini vurgulayan organizasyonlar, ‘Hükümeti, failden daha çok mağduru korumaya odaklanan bir ceza yasası üzerinde çalışmaya çağırıyoruz’ ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN