Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Nisan 2023 Cuma

‘Meyve sebzelerde KDV kaldırılsın’ çağrısı

Hollandalı sağlık kuruluşları, sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek ve artan gıda fiyatlarının önüne geçmek için meyve ve sebzelerde KDV’nin kaldırılması çağrısında bulundu.

Uzmanlar, Hollanda nüfusunun yarısının fazla kilolu veya obez olduğuna dikkat çekti. Sağlık Kurulu Organizasyonu GGD GHOR Başkanı Ton Coenen, İspanya, İngiltere ve Slovakya örneklerini vererek, sebze meyvede KDV indiriminin etkili olduğunu belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü de, daha düşük fiyatların sağlıklı beslenmeyi teşvik etmeye yardımcı olduğunu söyleyerek KDV indirimini tavsiye ediyor. 

Ekonomik Araştırma Ofisi SEO ise, meyve sebzelerin insan sağlığı üzerinde sınırlı etkisi olduğunu savunarak, bu gıdalarda KDV’nin kaldırılması yerine sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için şeker vergisi getirilmesini öneriyor. 

Geri Dön 07 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN