Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

McDonald's'a kınama: Reklamlar yanlış izlenim uyandırıyor

Hollanda'da McDonald's, patates kızartması reklamında yanıltıcı olduğu ve etik kurallarını ihlâl ettiği gerekçesiyle kınama cezası aldı.

McDonald's'a kınama: Reklamlar yanlış izlenim uyandırıyor

Hollanda Reklam Kanunu Komisyonu, McDonald's'ın patates kızartmasının lezzetinin sadece patates ve tuz olduğunu iddia eden reklamlarının etik olmadığını ve kuralları ihlal ettiğini belirtti. Foodwatch tarafından açılan davada, McDonald's'ın yanıltıcı reklam yaptığı iddia edildi. Reklamda "Kızartmalarımızın sırrı? Hiçbir şey (bir tutam tuz dışında). McDonald's patateslerinin lezzeti Hollanda topraklarında saklı" ifadeleri kullanılmıştı. 

McDonald's, ürünlerinin içeriği ve bileşimi konusunda şeffaf olmak için internet sitesinde içerik maddelerini ve besin değerlerini yayınladığını savundu. Ancak, web sitesinde patates kızartmasının içinde hidrojenlenmemiş bitkisel yağ, stabilizatör, disodyum difosfat ve dekstroz gibi birçok farklı madde bulunduğu belirtiliyor.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN