Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Kutsal kitap yakma tartışması

Hollanda'da hükûmet içinde, kutsal kitap yakma protestolarına karşı ciddi fikir ayrılıkları var.

Hollanda'da kutsal kitapların yakılması konusu, hükûmet içinde büyük bir tartışma yaratıyor. Telegraaf gazetesinin raporuna göre, bu konuda kabine üyeleri arasında fikir ayrılıkları mevcut.

Dışişleri Bakanı Hanke Bruins Slot, Kuran-ı Kerim başta olmak üzere kutsal kitapların yakılmasının ülke güvenliğini riske attığını ve bu tür eylemlerin yasaklanması gerektiğini savundu. Bakan Slot, bu tür olayların toplumsal huzuru bozduğunu ve ulusal güvenlik açısından tehdit oluşturduğunu söyledi.

'İfade özgürlüğü' vurgusu

Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz ise, düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde, kutsal kitap yakma eylemlerine getirilmesi önerilen yasağa karşı. Yeşilgöz, ifade özgürlüğünün temel bir hak olduğunu ve bu tür yasakların bu özgürlüğe zarar vereceğini savundu.

Türk vekillerden Yeşilgöz'e çifte standart eleştirisi

Öte yandan, Türkiye kökenli milletvekilleri, Adalet Bakanı Yeşilgöz'ü çifte standart uygulamakla suçladı. Milletvekilleri, Yeşilgöz'ün Yahudi düşmanlığına karşı kısıtlamaları desteklerken, kutsal kitap yakma olaylarına karşı serbest bir tutum sergilediğine dikkat çekti.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN