Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2024 Perşembe

Kriz sona erdi: 6 ay sonra hükûmet kurulabilir

Hollanda’da hükûmet krizinde sona gelindi. Genel seçimlerin galibi aşırı sağcı Geert Wilders, sağ partiler ile anlaşmaya çok yakın olduğunu duyurdu.

Wilders, önceki gün gece yarısına kadar süren 16 saatlik görüşmenin ardından gazetecilere verdiği demeçte, "Başarısız olacağımızı düşünmüyorum" diye konuştu. Yoğun görüşmelerin ardından diğer parti liderleri de anlaşmaya yakın olduklarını doğruladı. NSC Genel Başkanı Pieter Omtzigt kimin başbakan olacağının belirsizliğini koruduğunu ifade etti.

Siyasi çevreler, söz konusu uzlaşmayı, "Hollanda tarihinin en sağcı hükûmeti kuruluyor" ifadeleriyle yorumladı. İslam ve göçmen karşıtı olan Wilders'ın Özgürlük Partisi (PVV), Kasım 2023'teki seçimlerde, parlamentodaki 150 sandalyeden 35'ini kazanarak birinci sırada yer almıştı.

Geri Dön 16 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN