Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

Kraliyet Ailesi’nin sömürgecilik geliri 545 milyon avro

Hollanda Kraliyet Ailesi, kölelik ve sömürü çağında yaklaşık 545 milyon avro kazanç elde etti.

Kraliyet Ailesi’nin sömürgecilik geliri 545 milyon avro

İçişleri Bakanlığı tarafından yaptırılan yeni araştırmaya göre, Hollanda Kraliyet Ailesi, Hollanda'nın ‘altın çağı’ sırasında kölelik, sömürü ve zorla çalıştırmada önemli rol oynadı, ve bu sayede yaklaşık 545 milyon avro kazanç elde etti.

Söz konusu araştırma, 2021’de parlamentoya sunulan bir önergenin ardından başlatıldı. Tarihçiler, Kraliyet Ailesi’nin, özellikle 17'nci ve 18'inci yüzyıllarda sömürgecilik ve zorla çalıştırmada önemli rol oynadığını, o zamanlarda elde ettikleri karın mevcut piyasa değerine göre 545 milyon avro olduğunu ortaya çıkardı. 

Uzmanlar, ayrıca gizlilik ve belgelerin büyük kısmının kayıp olması nedeniyle bu konuda yeterince araştırma yapılmadığını vurguladı. 

Hollanda hükümeti, kölecilik geçmişi için geçen sene ilk defa resmen özür dilemişti. 

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN