Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Kral Günü kutlandı

Hollanda, Kral Willem-Alexander'ın doğum günü olan 27 Nisan'da, Kral Günü'nü büyük bir coşkuyla kutladı.

Kral Günü kutlandı

Ülke genelinde turuncu bayraklar, süslemeler ve kostümlerle donatılan sokaklar, festivaller, konserler ve pazarlarla dolup taştı. Özellikle Amsterdam gibi büyük şehirlerde, milli renk olan turuncu giysiler giyen halk ve ziyaretçiler, geleneksel ve modern etkinliklerle dolu canlı bir atmosfer oluşturdu.

Kutlamalar, 26 Nisan akşamı Kral Gecesi olarak bilinen gecede başladı ve şehir genelinde partiler ile canlı müzik etkinlikleri düzenlendi. Kral Günü'nde ise sokaklar, kanallar ve parklar, ikinci el eşyaların satıldığı 'vrijmarkt' adı verilen pazar yerleri, konserler ve ücretsiz partilerle hareketlendi. Amsterdam'ın kanalları, süslemeli tekneler ve eğlenceli kalabalıklarla dolup taştı.

Rotterdam daha sakin kutlamalar sunarken, Lahey Kral Gecesi'nde açık hava festivalleriyle kutlamaya başladı ve Kral Günü'nde daha fazla parti ve pazar ile devam etti. Utrecht'te ise, Kral Günü'nde şehir merkezi yoğunluk yaşandı ve bazı kalabalık parti mekanları doluluk nedeniyle yeni girişlere kapatıldı.

Hollanda Gıda ve Güvenlik Kurumu (NVWA), hijyen kurallarına uymayan sokak satıcılarına 25 uyarı verdi ve bir satıcıya yüzlerce avro tutarında para cezası kesti.

Kral Günü 2024, Hollanda kültürüyle dolu coşkulu ve topluluk odaklı bir gün olarak kutlandı. Küçük çaplı bazı olaylar ve yağmurlu hava olmasına rağmen, kutlamalar genel olarak keyifli ve neşeli bir ortamda gerçekleşti.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN